Hakkımızda

Bir Singapur şirketi olan ABCOM, 2000 yılında kuruldu. İlk dönemlerinde trade firması olarak faaliyet gösterdi. Erken aşamadaki büyümesi bir ticaret şirketi olarak geldi. Temel gücümüz olan uluslararası ticaret bilgisi, piyasa koşullarına uyum sağlama becerisi ve risk yönetimi özellikleri şirketimizde o dönemlerden yer etmiştir.

 

Ticaret hacmini geliştirerek işletmeye katılan değer ile 2007’de yıllar içinde gelişen bir fiziksel hurda geri dönüşüm tesisi kurdu. 2009 yılında Natferrous’un (NatSteel Singapore’un bir parçası) geri dönüşüm operasyonlarını aldı ve operasyonlarını Singapur’daki yeni merkezine taşıdı. Bu şirket için ana dönüm noktasıydı. 2008 mali krizinden sonra, şirket pazar fırsatını yakaladı ve kendisini bölgesel bir kilit oyuncu olmak için operasyonel boyutta büyüdü.

 

ABCOM ANADOLU METAL ALAŞIM A.Ş. ise global bir oyuncu olmak üzere atılan adımların ilk ve en önemlisidir. Firmanın 15 yılı aşan Türkiye Pazarı Tecrübesini kullanarak iş hacmini arttırmak, halihazırdaki tedarikçilerimiz ile daha yoğun işbirliği yapmak, coğrafi yakınlık sağlayan tedarik merkezimiz ile yeni fırsatlara kapı açmak için 2018’de kurulmuştur.