Tungsten Alloy Hurdası

Tungsten, saf metallerin en yüksek erime noktasına sahip, donuk gümüş renkli bir metaldir.

Öğenin sembolünü aldığı W, Wramram olarak da bilinen W, tungsten, kırılmaya karşı elmastan daha dayanıklıdır ve çelikten daha zordur. Birçok ticari ve endüstriyel uygulama için ideal olan, refrakter metalin benzersiz özellikleridir – yüksek sıcaklıklara dayanma gücü ve dayanıklılığıdır.

Tungsten metal, aşınma ve korozyona karşı mukavemet ve dirençlerini arttırmak için diğer metallerle birleştirilebilir. Çelik alaşımları genellikle bu faydalı özellikler için tungsten içerir. Birçok yüksek hızlı çelik – testere bıçakları gibi kesme ve işleme makinelerinde kullanılanlar – yaklaşık yüzde 18 tungsten içerir.

Tungsten-çelik alaşımları, yüksek ısıya dayanıklılık özelliklerine sahip olması gereken roket motor nozullarının üretiminde de kullanılır. Diğer tungsten alaşımları, dayanıklılığı ve aşınmaya karşı direnci nedeniyle rulman ve pistonlarda kullanılan Stellite (kobalt, krom ve tungsten) ve bir tungsten alaşım tozunun sinterlenmesiyle yapılan ve mühimmat, dart fıçılarında kullanılan Hevimet’dir ve golf kulüpleri. Tungstenle birlikte kobalt, demir veya nikelden yapılan süper alaşımlar, uçaklar için türbin kanatları üretmek için kullanılabilir.

Resim Galeri:

Not: Resimleri büyütmek için tıklayın.